Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.


Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

dejvisdc 

Oblíbená alba

Alba, která má dejvisdc v oblíbených

reklama

128 fotek, duben 2018 až duben 2019, 25 zobrazení, přidat komentář
Když se má prakticky za humny odehrát krutá a lítá seč, nezbývá mi - jakožto správnému jižanovi - podpořit starou dobrou Dixie a narukovat pod slavné zástavy Konfederace!!!!!!
55 fotek, únor až březen, 141 zobrazení, přidat komentář
558 fotek, 11.3.2014, 7 109 zobrazení, přidat komentář
115 fotek, říjen 2004 až červen 2008, 30 004 zobrazení, 9 komentářů | umělecké
P.S. ...není má práce. Jen mne to zaujalo.
262 fotek, březen 2003 až duben 2016, 26 zobrazení, přidat komentář
28 fotek, 16.1.2018, 40 zobrazení, přidat komentář
146 fotek, prosinec 2012 až leden 2018, 283 zobrazení, 2 komentáře
Tak zas po roce album trampské tvořivosti...PF od kamarádů, které jsem dostal mejlem nebo zprávou na Facebooku...Pf z mých skupin na Facebooku a nějaká přidaná PF kamarádů + tři moje PF.
58 fotek, 6.1.2018, 217 zobrazení, 4 komentáře
Oheň tříkrálový 2018

Bágl se vzpínal jako divoký mustang a krámy chrastily ve skříni již dost dlouho kdykoli jsem prošel kolem. Až konečně nadešel den odjezdu do Beskyd na Oheň tříkrálový.
Cesta utekla velmi rychle. Při přestupu na mě mával Pop s Muškou a to jsem věděl, že to je ten správný vlak. Když jsme vystupovali, stála na peróně Špica, a z vedlejšího vystupoval Béďa Šedifka, zdatný to tramp hodný obdivu.
Po hodině pochodu jsme se ocitli na fleku. V boudě už to hučelo a fšeci byli rádi, že zase fšechny vidí. Fugas s Mučenkou a Kamarády tento oheň pořádají už po sedmnácté. Hrálo a zpívalo se velmi dlouho. Hráčů bylo několik a patřičná pozornost náležela Šedifkovi, neb ten už si své místo na slunci vybojoval nejen svými písněmi, ale celkovým postojem k trampingu. Je to Kamarád s velkým srdcem a úctu ostatních si právem zasluhuje.
Po půlnoci jsem se odebral do stanu. Je klidná, teplá, zimní noc. Ráno mě probudil kosák a sýkorky řvaly jako na jaře. Slunce se opřelo do stanu a teplo mě vyhnalo ze spacáku. Oproti loňským mrazům rozdíl třicet stupňů.
Chystal se oheň a šlo se na výšlap. Byl přichystaný nový, krásný totem od Kamaráda Orana. Taky nás navštívili Tři králové.
Najednou vše ožilo. Humus, dojel Humus. A tak jsme se šli ještě projít s vědomím, že až se vrátíme, dostanem něco dobrého. Humus je výborný kuchař. O tom jsme se přesvědčili, když nám naléval zelnou a husí gulášovou polévku. Obě byly vynikající.
Johan odešel, protože má večer představení a další Kamarádi přicházejí.
Nastal čas a tak Fugas s Mučenkou svolali Kamarády a byl slavnostně vztyčen onen nový, nádherný totem od Kamaráda Orana.
Začaly soutěže. Yetiové vázali svatební kytice Yeticím a pak jeli na svatební cestu na severní pól, ale prolomil se pod nimi led a museli se zachránit skoky z jedné kry na druhou. Bylo veselo a soutěžící dvojice se zhostily úkolu zodpovědně a s nasazením.
Kolem sedmé byl zapálen 17. Oheň tříkrálový.
Nový totem byl nádherně osvětlen plameny, jakoby vystupoval ze tmy. Šedivka s Fargem a Bufem a ostatními Kamarády hráli jak o život a byla to nádhera. Fugas vyhlásil soutěže a panovala dobrá nálada dlouho do noci.
Když jsem se vyhrabal ze stanu, bylo už hodně Kamarádů odjetých. I já jsem sbalil bágl a musel se rozloučit.
Všem moc děkuju a ahoj někdy, někde.
129 fotek, 4.1.2018, 430 zobrazení, 9 komentářů
děkuji všem, co si na mne vzpomněli.......
128 fotek, 29.9.2017, 144 zobrazení, 2 komentáře
V pátek jsme vyrazili spíš jen na toulky u Vidimských lávek s možností nálezu nějakých hub ... a nakonec z toho byl opět HOUBOŠLAP s občasným focením okolních skal a okolí vůbec....nalezeno 7 kg hub a krásná zákoutí. Sem se určitě ještě vrátíme jen na toulky :-)
92 fotek, 25.11.2017, 246 zobrazení, přidat komentář
V sobotu jsme vyrazili na vejšlap na Kokořínsko pod Supí horu. Při příjezdu na místo se začalo kazit počasí...a kazilo se čím dál víc. Tak jsme tyhle toulky pojali jako průzkumný vejšlap a ještě se sem vrátíme. Cesty byly dost zabahněné... v lese bylo taky hodně mokro...až bažinato a sem tam nějaké polomy. K autu jsme nakonec docházeli v dešti.
16 fotek, 8.10.2017, 52 zobrazení, přidat komentář
Ryzákům nejlépe sluší podzimní krajina s barevným listím a suchou trávou. Když kouzlí dohromady příroda a Rita, je to nádhera!
91 fotek, 6.5.2017, 333 zobrazení, 11 komentářů
Kamarádi z T.O.Č. umíííííí, díky za pozvání na Vaši dvacítku.....
Hrochu, dík za obsluhu kamarery při zapálení ohně......
97 fotek, 4.10.2012, 2 577 zobrazení, 5 komentářů
PRŮZKUMY

Dominantní Villa Elbhof, v českém překladu Labský dvůr, byla vyprojektována v roce 1865 inženýrem Philippem Stuchlikem a je jedním z nejstarších domů ve městě.
Budova má jednoduchý obdélný půdorys, ozvláštněný nárožním polygonálním rizalitem - původně vysokou věží.
První přestavbu vily v roce 1907, realizoval pro sebe a svou ženu Matildu stavitel Johann Glaser, spoluvlastník významné stavební firmy Hans Herlt a Johann Glaser, která vyprojektovala a postavila značnou část secesních činžovních domů v této části města.
Neorenesanční třípatrový objekt dočasně přejmenovaný na Villu Glaser, byl podle projektu navýšen o patro. Zároveň byla zobytněna půda a odstraněna jehlancová střecha nárožní víceboké věže.
V interiéru nechal Johann Glaser vybudovat velkorysé bytové jednotky, na každém patře dvě. Z té doby se také dodnes zachovalo mnoho kvalitních řemeslných detailů a prvků.
Další přestavbou prošel Labský dvůr těsně před druhou světovou válkou v roce 1936. Projekt vytvořili bratři Emil a Josef Hiekeovi, architekti a stavitelé v Podmoklech.
Zvětšili obytnou plochu vily o další patro a provedli nízkou půdní vestavbu, kterou osvětluje velmi současně působící podélný pultový vikýř. Mansardovou střechu nahradili valbovou.
I přes snahu omezit neorenesanční tvarosloví a objekt co nejvíce zjednodušit, zachovali rytmus fasády. Nechali však odstranit štít nad třípodlažní arkádou na východní straně uličního průčelí.
Pískovcové balustrády nahradila rozvíjená pásová kovová zábradlí. Také tradiční štukovou fasádu vyměnili za moderní, pískem probarvenou cementovou omítku.
Rozvržení interiéru se během přestavby v roce 1936 nezměnilo, jen ve čtvrtém podlaží vznikl vzdušný byt s tvarově úspornými dobovými prvky a vstupem na střechu rizalitu, s jedinečnou vyhlídkou na město.

zdroj: slavnevily.cz
(upraveno)
97 fotek, březen 2017, 162 zobrazení, 7 komentářů | děti, krajina, příroda, zvířata, jídlo
Předjaří...směska fotek ze tří výšlapů v březnu,z prvního letošního vandříku s Jíťou,z vejšlapu s rodinou z Český Kamenice do Lípy a ze společnýho vandru po 9 ti letech s mým bráchou...do prvního jarního dne...
29 fotek, 17.10.2015, 230 zobrazení, 1 komentář
Jeden z hříchů je obžerství a kdo nezažil Svaťákovu bůčkyjádů asi takto nikdy nehřešil. Perfektní muzika ,kamarádi a "žranice" to byla náplň tohoto víkendu na Velké Medvědici.
48 fotek, leden 2017, 190 zobrazení, 5 komentářů
Na tři krále Beskydy ---- 6. - 8.1.2017

Blíží se víkend a já jsem se rozhodl navštívit Kamarády v Beskydech. Fugas s Mučenkou a Humusem tu pořádají již 16. Oheň tříkrálový a zatím jsem se k nim nedostal neb jeden nemůže být všude.
Zabalil jsem a v pátek hópl na vlak. Jel jsem po staré dobré trati, kterou po létech zase obnovili. Z Moravské Třebové do Chornice, Ptení, Dzbele, Prostějova a dál, až do Zubří. Vlaky byly prázdné a tak jsem si mohl zahrát pro potěšení staré dobré písně, kreré jsme hrávali kdysi, jezdíc po této tati do místních hvozdů v Nectavském údolí a dál.
Do cíle jsem dojel po sedmé večer a Fugas na mě čekal s autem u vlaku. To je luxus. Ha! Ale je fakt, že potmě bych asi tu boudu nenašel.
Vstoupil jsem do chaty a, jsa omámen libými vůněmi, jsem se přivítal s Kamarády. Kamarád Humus mi nabídl polévku a byla vynikající. To ale byl jen předkrm. Pak jsem dostal husí játra na cibulce a jako hřeb vynikající pečené koleno. Kamarádi hráli a ve vyhřáté boudě bylo útulno.
Šel jsem si postavit stan nahoru na cestu. Pomalu přituhuje. Bude pěkná klendra. Hned vedle si postavil stan Čert a pak jsme šli do boudy poslechnout pár písní. Kolem druhé jsem šel spat a to bylo – 18°C. Zavrtal jsem se do spacáku a odebral se do říše snů.
Spal jsem dobře a dlouho. Zrovna když jsem vylézal ze stanu, přicházel Kamarád mě budit. Mučenka ho poslala, jestli jsem nezmrzl. Naopak. Tak dobře jsem už dlouho nespal, naposled na Březince.
Humus mi hned nabral polévku, čaj a udělal jsem si kafe. Humus se o nás staral přímo profesionálně. Samozřejmě nejen on, ale celá parta. Fugas s Kamarády připravovali oheň a tak jsem přiložil ruku k dílu. Mučenka nás provedla po okolí a nahoře se nám otevřely krásné výhledy na Hostýnky a Beskydy. Taky jsme potkali Tři krále a tak jsme jim hodili něco do pokladničky. Bylo nádherně slunečno s modrou oblohou, všude plno sněhu a v ovzduší se vznášely třpytící se krystalky ledu, které se vytvářely ze vzdušné vlhkosti. Okolo lesy, louky, kopce a horské chaloupky, prostě nádhera, která nejde ani popsat.
Když jsme se vrátili, začala soutěž o nejlepší sochu yettiho. Upekli jsme si buřta a byl zapálen Oheň tříkrálový. Kamarád Oran pomocí luku, kolíku a dřívka zapálil Oheň čistoty a tím pak zapálil Slavnostní oheň. Zazněla Vlajka a vzpomněli jsme na Kamarády, co sedí u Velkého ohně. Pak se hrálo a zpívalo do noci.
A jak už to bývá, než jsem se vysoukal ze spacáku, hodně kamarádů už bylo pryč. Pomalu jsem zabalil, rozloučil se a kolem dvanácté jsme se spolu s dalšími vydali na vlak asi čtyři kilometry. Jak jsme vylezli na výšinku nad boudou, Kamarádi na nás zezdola volali : „Ahóóój.“ A my zase na ně. Až jsme málem uronili slzu dojetí.
Bylo krásně a na vlak se šlo dobře. Nastoupili jsme a pak nás pomalu ubývalo, až jsem zůstal sám. Ale zůstaly mi nádherné vzpomínky a ty jsou navždy.
Díky moc Fugasi, Mučenko a Humuse a ostatní za super víkend.
Ahoj někdy, někde.
23 fotek, 17.12.2016, 59 zobrazení, přidat komentář
19 fotek, podzim 2015, 13 zobrazení, 2 komentáře

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.